top of page

Uygulama hakkında bilgi edinin

plusnit koruyucu.png

Plusnit Bitlenmeye Karşı Koruyucu Sprey

Uygulama

Plusnit Bitlenmeye Karşı Koruyucu Sprey, saç dipleri, kulak arkası ve boyun bölgesindeki saçlar başta olmak üzere tüm saça yayılacak ve kaplayacak şekilde saça püskürtülerek uygulanır. 

Günlük kullanıma uygundur.

3- Koruyucu Uyg.

Biyositleri güvenli kullanınız. Kullanmadan önce kullanım kılavuzunu mutlaka okuyunuz.

Ürün Tipi 

Biyosidal, Tip 19 - Kovucular

4- Tedavi Spr Uyg.
plusnit tedavi sprey.png
Plusnit Tarak.png

Plusnit Bit Spreyi + Büyüteçli Metal Tarak

Uygulama

1. Bit ve Sirkelerin Tespiti

Plusnit Bit Spreyi’ ni uygulamadan önce, kutusundan çıkan Büyüteçli Metal Tarak ile bitlenme sorunuyla karşılaşmış olabilecek tüm aile bireylerinin saçlarını özenle tarayıp bit ve sirkelerin bulunduğu bölgeleri tespit ediniz. Saç biti ve sirkeler boyun ve kulak arkası bölümlerde daha fazla görülmektedir. Fakat uygulama tüm kafa derisine özenle yapılmalıdır.

2. Spreyin Uygulanması

Tespit yapıldıktan sonra, Plusnit sprey, 8-10 cm mesafeden kuru saça ve baş derisine sıkılır. Spreyi eşit mesafede tüm saç derisiyle ve saç tutamlarıyla dağıtmak çok önemlidir. Bunun için özel tarak yardımıyla veya saçı ayrı ayrı toplayarak uygulamak tedavinin başarısı için verimli olacaktır. Saç diplerine ve saçın dibinden ucuna kadar tüm alanlarına uygulama yaptığınıza emin olun. Uygulama yapıldıktan sonra masaj yaparak losyonu tüm baş bölgesine ve saçlara yedirin. 15 dakika bekleyin.

3. Saç Bitlerinden Arınma

Ölen bitleri ayıklamak için bit tarağı ile saçları tutamlara ayırarak başta ense ve kulak arkası bölgeleri olmak üzere ayrıntılı bir şekilde tarayın ve saç bitlerinin bir havlu veya örtünün üzerine dökülmesini sağlayın (Kullanılan havluyu daha sonra 70°C’ de yıkayın)

4. Bit Yumurtalarından (Sirkelerden) Arınma

Saçlara yerleşen bitlerin yumurtalamış olmaları ihtimaline karşın, ölü bitler saçtan ayıklandıktan sonra saçın doğal yollarla kuruması beklenir(kurutma yöntemleri kullanılmaz, saç havlu veya benzeri şeylerle sarılmaz). Plusnit Sprey saça sürüldükten ve doğal yollarla kuruduktan 8 saat sonra saç normal bir şampuanla yıkanır (ikisi bir arada şampuan kullanılması önerilmez). Böylece 15 dakika sonunda bitlerden arınan saç, 8 saat sonunda bit yumurtalarından da arınmış olur.

5. Kontrol ve Tekrar Uygulama

Uygulamayı tamamladıktan 7 gün sonra saç derisini ve saçı ayrıntılı bir şekilde tekrar kontrol edin. Gözle görülen bit veya sirkeye rastlamasanız dahi ürünü aynı basamakları tekrar ederek tekrar uygulayın. Plusnit Sprey’in tekrar uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Uygulamalar sonrasında bitlenme tekrar görülürse aile bireylerini ve yakın çevrenizdeki kişileri de kontrol edin.

6. Korunma

Bitlenme salgınının devam etme riskine karşın Plusnit Bitlenmeye Karşı Koruyucu Sprey’I kullanabilir, çocuklarınıza çevrelerindeki ortak eşyaları kullanmamaları ve direkt saç temasından kaçınmaları konusunda telkinde bulunabilirsiniz.

Ürün Tipi 

Tıbbi Cihaz, Sınıf II-A

Plusnit Bit Şampuanı + Büyüteçli Metal Tarak

plusnit tedavi sampuan.png
Plusnit Tarak.png

Uygulama

1. Bit ve Sirkelerin Tespiti

Plusnit Bit Şampuanı’nı uygulamadan önce, kutusundan çıkan Büyüteçli Metal Tarak ile bitlenme sorunuyla karşılaşmış olabilecek tüm aile bireylerinin saçlarını özenle tarayıp bit ve sirkelerin bulunduğu bölgeleri tespit ediniz..

Saç biti ve sirkeler boyun ve kulak arkası bölümlerde daha fazla görülmektedir. Fakat uygulama tüm kafa derisine özenle yapılmalıdır.

2. Şampuanın Uygulanması

Dikkat: Şampuan uygulanmadan önce çalkalanmalıdır.

Tespit yapıldıktan sonra, Plusnit şampuan, kuru saça ve baş derisine eşit miktarda uygulanır. Saç diplerine ve saçın dibinden ucuna kadar tüm alanlara uygulama yaptığınıza emin olun. Özellikle boyun ve kulak arkalarına, saç köklerine ve uçlarına doğru masaj yaparak uygulayın. 10 dakika bekleyin. Bu süre içerisinde, losyonun içeriğindeki etken maddeler fiziksel etki göstererek bitlerin boğularak ölmesini sağlayacaktır.

3. Saçların Yıkanması

Bekleme süresi dolduktan sonra saçı su ile köpürtün. Saçı yine masaj yaparak iyice yıkayın ve durulayın. Saçın tamamen durulandığından emin olun.

4. Bit ve Sirkelerden Arınma

Saçı kurutmadan önce, büyüteçli metal tarak ile saç tutamlara ayırarak başta ense ve kulak arkası bölgeleri ayrıntılı bir şekilde tarayın ve bit ile sirkelerin ayıklandığına emin olun. Tarak üzerindeki büyüteci kullanarak saç diplerini kontrol edin. Bit ve sirkelerin tarama esnasında tarak üzerinde birikme yapmasına karşın, tarağı pamuk ile temizleyerek taramaya devam edin.

5. Bit ve Sirkelerden Arınma

Uygulamayı tamamladıktan 7 gün sonra saç derisini ve saçı ayrıntılı bir şekilde tekrar kontrol edin. Gözle görülen bit veya sirkeye rastlamasanız dahi ürünü aynı basamakları tekrar ederek tekrar uygulayın. Plusnit Şampuan’ın tekrar uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Uygulamalar sonrasında bitlenme tekrar görülürse aile bireylerini ve yakın çevrenizdeki kişileri de kontrol edin. Daha ayrıntılı uygulamalar için Plusnit Bit Tedavi Spreyi ve Şampuanı’nı birlikte kullanabilirsiniz.

6. Korunma

Bitlenme salgınının devam etme riskine karşın Plusnit Bitlenmeye Karşı Koruyucu Sprey’I kullanabilir, çocuklarınıza çevrelerindeki ortak eşyaları kullanmamaları ve direkt saç temasından kaçınmaları konusunda telkinde bulunabilirsiniz.

5- Şamp. Uyg.

Ürün Tipi 

Tıbbi Cihaz, Sınıf II-A

bottom of page